LatviešuРуский
Sākums Par mums

PostHeaderIcon Par mums

Gimenes ekologijas institūtsĢimenes ekoloģijas institūts ir sabiedriskā organizācija, kas apvieno auglības atpazīšanas metožu speciālistus Latvijā. Institūta darbībā piedalās AAM konsultanti, skolotāji un instruktori, kuri popularizē dabīgās ģimenes plānošanas metodes sabiedrībā .

Pirmie AAM konsultanti Latvijā tika apmācīti 1990. gadu vidū, piedaloties vieslektoriem no Krievijas un Polijas. Pakāpeniski bija izveidojusies vietējo speciālistu komanda, kuri vēlāk arī apvienojās Ģimenes ekoloģijas institūta ietvaros.

2012. gada jūnijā Ģimenes ekoloģijas institūts tika uzņemts par Eiropas ģimenes dzīves izglītības institūta (European Institute for Family Life Education - EIFLE) biedru. EIFLE apvieno Eiropas auglības atpazīšanas metožu speciālistus un veicina to izglītību, kā arī to kompetences palielināšanu, veicot zinātniskus un medicīniskus pētījumus. Mums tas nozīmē, ka Ģimenes ekoloģijas institūta darbība un tās skolotāju diplomi ir starptautiski atzīti

Pamatdarbība

Ģimenes ekoloģijas institūta pamatdarbība ir vērsta uz sieviešu un pāru apmācību. Pašlaik institūta pārstāvji pasniedz britu modifikācijas simptotermālo metodi. Starp AAM ekspertiem Latvijā ir arī Bilings ovulācijas metodes speciālisti.

Apmācība notiek gan individuāli, gan grupās. AAM kursu laikā tiek aplūkotas ne tikai pašas metodes, bet arī plašs jautājumu loks, kas saistīts ar dzīvībai un auglībai atvērtu domāšanas veidu (AAM nozīme cilvēka seksualitātē, reproduktīvā veselība un uzturs, bioētikas praktiskie jautājumi, dabīgās dzemdības un barošana, kontracepcijas iedarbība utt.). Ik gadus notiek vidēji 6 kursi un tiek apmācīti apmēram 150 pāri. No 2014.gada tiek piedāvāta arī iespēja apgūt metodi attālināti - ar vebināru starpniecību.

 Sadarbībā ar Rīgas Augstāko reliģisko zinātņu institūtu (RARZI) notiek lekcijas par AAM topošajiem kristīgas mācības pasniedzējiem un pastorālās aprūpes speciālistiem bakalaura un maģistra programmās.

Institūta pārstāvji organizē arī nodarbības pāriem, kas gaida bērniņa piedzimšanu, nodrošina dūlas atbalstu dzemdībās, vada lekcijas skolēniem, jauniešiem un pāriem par attiecību un seksualitātes jautājumiem. No 2015.gada institūts piedāvās uz vērtībām orientētu dzimumaudzināšanas programmu 10-12 gadus vecām meitenēm un viņu vecākiem - MFM (my fertility matters).

Mūsu vērtības

Ģimenes ekoloģijas institūts par pamatvērtību uzskata dabīgo ģimeni, kurā katrs cilvēks bauda cieņu un mīlestību. Šajā ziņā liela nozīme ir laulāto dialogam, cieņai pret cilvēka dzīvību un auglības dāvanu. Laulātie, kuri ir izvēlējušies šādu dzīvesveidu, uztver auglību nevis kā draudu, bet gan kā dāvanu, kas ļauj pilnīgāk izdzīvot savstarpējās attiecības. Auglības atpazīšanas metodes mūsu uztverē nav tikai tehniskais instruments ģimenes plānošanai, bet arī svarīgs elements laulāto dzīvē, kuri mīl un pieņem viens otru, respektē dzimumu atšķirības, kā arī prātīgi un atbildīgi risina dzimtas turpināšanas jautājumus.

Kontakti

e-pasts: info (@) augliba.lv

twitter: @augliba